Yeni Genelge Doğrultusunda Alınan Önlemler

Duyurular
Category: Duyurular Comments: 0

Yeni Genelge Doğrultusunda Alınan Önlemler

Değerli Velimiz;

Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile 23 Kasım 2020 tarihinden 29 Aralık 2020 tarihine kadar uzaktan eğitime geçilmiştir. Daha sağlıklı günleri görebilmek için alınan bu kararın okulumuzdaki eğitim-öğretim faaliyetlerinde hiçbir aksaklığa mahal vermeyeceğini belirtmek isteriz. Bir önceki eğitim-öğretim yılının bir kısmında da benzer bir süreci birlikte yaşadık. Ani bir şekilde karşımıza çıkan bu süreci sizlerin de desteğiyle en verimli şekilde yürüttük. Bu sene ise geçen yıla oranla daha tecrübeli, hazırlıklı ve donanımlıyız. Öğrencilerimizin bu süreci kayıpsız ve eksiksiz tamamlayabilmesi için yapılması gereken her şeyi büyük bir titizlikle planladık.

Bu süreçte;

 • Öğrencilerimize, danışman öğretmenleri tarafından sınıf ders programları cumartesi günü iletilecektir.
 • Derslerimiz Microsoft Teams programı üzerinden şube bazında, sanal sınıflarımızda yapılacaktır.
 • Derslerimizde, öğrencilerimizin kamera ve mikrofon açması zorunludur. Bu donanımlarda tedarik veya işlev konusunda eksiği olanların tarih belirterek en kısa sürede temin etmesi gerekmektedir.
 • Aksi halde öğrencimiz devamsızlık yapmış gibi değerlendirilecektir.
 • Her gün işlenen derslerden sonra, Whatsapp programı üzerinden, danışman öğretmenlerimizin sizlere belirttiği saatlerde ders öğretmenleriyle soru çözüm saatleri yapılacaktır.
 • Öğrencilerimize özel olarak gün gün hazırladığımız ödev programımız; sınıf danışman öğretmenlerimiz tarafından, velilerimizin de desteğiyle, her akşam en geç saat 22.00’de düzenli olarak kontrol edilecektir. Bu süreçte sizlerin desteğine ihtiyacımız çok olacaktır.
 • Öğrencilerimize her dersten, not değeri taşıyan, performans ödevleri verilecektir.
 • Her hafta düzenli olarak uyguladığımız KTT’ler, pazartesi günleri programda belirtilen saatlerde yapılacaktır. KTT sonuçlarına bağlı telafi derslerimiz, yine uzaktan eğitim yoluyla yapılacaktır.
 • Okul sınavlarımız, yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte, ocak ayında okulda yüz yüze yapılacaktır. Sınav içeriği bu süreçteki online ders müfredatından oluşacaktır. Karne notları verilirken yapılacak bu sınavlarda alınan puanlar, performans ödevleri ve öğrencinin ders içindeki performansı dikkate alınacaktır.
 • Öğrencilerimizin dolaplarında bıraktıkları eşya ve kaynakları almak istemeleri durumunda veya danışmak istedikleri herhangi bir konu olduğunda okulumuzun her zaman açık olduğunu ayrıca bilmenizi isteriz.
 • Bu süreçte siz değerli velilerimizin, randevu oluşturması durumunda, istediği öğretmen ya da idareci ile belirlenen saatlerde online olarak toplantı yapması mümkündür. Nasıl randevu alınacağını danışman öğretmenlerimiz sizlerle paylaşacaktır.
 • Ayrıca bu süreci bedensel ve ruhsal açıdan en sağlıklı şekilde atlatabilmek için, çocuklarımızın ve sizlerin yaşayabileceği stres ve kaygı durumlarında okul psikoloğumuzdan destek alabilirsiniz. Okul psikoloğumuzla yapılacak görüşmelerde kendisiyle randevu oluşturulması gerekmektedir.

Uzaktan eğitim sistemine uzman kadromuz, tüm donanımlarımız ve tecrübelerimiz ile hazır olsak da öğrencilerimiz ile kampüsümüzde buluşacağımız günleri sabırsızlıkla bekliyoruz.
Hepinize sağlıklı ve mutlu günler diliyoruz.

Merter Final Okulları Yönetim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arıyalım

Geleceğine doğru eğitim ile yön ver! Başarıya giden yolda Merter Final Okulları olarak yanınızdayız.

Telefon numaranızı bırakın hemen sizi arıyalım