Vizyon ve Misyon

Vizyonumuz

Cumhuriyetin değerlerine ve Atatürk’ün ilkelerine bağlı, laikliğin ve demokrasinin her daim savunucusu olan vatandaşlar yetiştirmek önceliğimizdir. İnsan haklarının bilincinde, kadının toplumda hak ettiği değeri görmesi için mücadele eden, bireysel farklılıklara saygı duyan, evrensel ahlaki değerleri yaşantısı ile ilişkilendirebilen bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktayız.

Her çocuğun özel olduğunu düşünerek ve farklı yöntemler kullanarak; hayatının her evresinde iç disiplini yüksek, analitik düşünebilen, hayata çok yönlü bakabilen, akademik başarısı yüksek öğrenciler yetiştirmeyi amaçlamaktayız. Merter Final Okulları; sanata, spora, bilime ve kültüre değer veren, doğayı seven ve doğaya karşı sorumluluklarını bilen çocukların eğitim yuvasıdır. Merter Final Okulları; öz güveni yüksek, kendisini iyi ifade edebilen, girişken bireyler yetiştirirken her şeyden önemlisi çocuklarımızın “iyi bir insan” olabilmesi için mücadele eden öğretmenleri ile sektördeki öncü konumunu geliştirecektir.


Misyonumuz

Merter Final Okullarında öğretmen kadrosu müfredata hakim, sınavlara hazırlıkta deneyimli, dinamik, usta öğreticilerden oluşur. Derslerimiz öğrencilerimize sunulan programlar dahilinde, düzenli, sistemli ve zengin içerikle öğretilir. Öğrencilerimizin bilgi düzeyine uygun sınıflarda, dersler uyum sorunu yaşanmadan ve üst düzey verimlilikle işlenir. Tam öğrenmenin gerçekleşebilmesi için ders saati süreleri arttırılmıştır. Her hafta, o hafta işlenen kazanımları içeren KTT adı verilen sınavlarla öğrenmenin ne kadar gerçekleştiği tespit edilir, öğrenmenin tam gerçekleşmediği haftalara takviye etütleri koyulur. Öğrencilerimizin çözemediği sorular, öğretmenleri ile birlikte sıcağı sıcağına çözülür.

Merter Final Okullarında yabancı dil öğrenimi, anadil öğrenimi ile aynı esaslara dayandırılarak yapılmaktadır. Bu doğrultuda okulumuzda doğal bir öğrenme ortamının yaratılmasına büyük özen gösterilmektedir.

Her öğrencimiz için ayrı ayrı, etkili ve verimli haftalık çalışma programları rehber öğretmenlerimiz tarafından yapılır. Öğrencilerimizin haftalık çalışma programlarındaki performansları yine rehber öğretmenlerimiz tarafından takip edilir.

Merter Final Okullarında sosyal, sanatsal ve sportif etkinlikler için uygulama derslikleri oluşturulmuştur. Öğrencilerimiz; öğretmenleri eşliğinde sinema, tiyatro, drama, konser, dans gösterileri, halk oyunları, yazar ve sanatçılar ile imza günü buluşmaları gibi pek çok etkinliğe katılarak hem eğlenir hem de kişisel gelişimine katkı sağlar.

Sizi Arıyalım

Geleceğine doğru eğitim ile yön ver! Başarıya giden yolda Merter Final Okulları olarak yanınızdayız.

Telefon numaranızı bırakın hemen sizi arıyalım